шо нового

Пародія — страшна сила
02:00/06.05.2012

Режисером високотехнічного і пародійного «Сталевого неба» є фін Тімо Вуоронсола, особливо відомий серед знавців трешу своєю пародією на серіал «Зоряний шлях». Височезний вікінг, він зустрічає нас в берлінському готелі The Ritz-Carlton сильним потиском руки і посмішкою тінейджера. Коли він каже, що у нього дома немає навіть телевізора, ти відчуваєш якийсь підступ.
питання: Ярослав Підгора-Гвяздовський (Україна). переклад: Людмила Погодіна (Білорусь). фото надане прес-службою режиссера

ШО Я розумію, що ви свій проект задумали раніше, ніж Квентін Тарантіно своїх «Безславних покидьків». Але Тарантіно зняв свій фільм швидше…
— Добре, коли з’являються гарні роботи — вони все одно всі різні. Я би сказав, у них різниця ментальна. Мій фільм однозначно відмінний від фільму Тарантіно, але я відчуваю приплив сил, коли розумію, що він зробив щось подібне. Коли я його побачив, подумав: круто, що люди висміюють нацистів; тепер я не можу кинути свій проект, бо ж вони не кинули свій.

ШО Як гадаєте, чи не зменшить інтерес до вашого «Сталевого неба» популярність фільму Тарантіно?
— Гадаю, ні. Тому що, по-перше, мій фільм є науковою фантастикою, тобто зовсім іншим жанром. А по-друге, обидва фільми є альтернативною історією. Обидва — комедії про нацистів, але наш більше розрахований на любителів фантастики. І нею все не обмежується.

ШО Зважаючи на популярність вашого попереднього фільму, «Зоряної розвалюхи», «… небо» приречене на успіх. Але заробляння на темі фашизму — чи не є це аморальним?
— Навпаки: мені здається, що нам потрібно більше фільмів про фашизм. Тому що фашизм досі існує — на жаль, він нікуди не подівся. Люди й досі використовують ті ж самі фрази, які використовували в 30 х роках XX сторіччя в Німеччині, в інших країнах та й у сучасній політиці. Саме тому мені здається, що люди забувають історію. Тому треба знімати більше фільмів на цю тему і розглядати тему під різним кутом, але продовжувати її. Нехай виникне комедія, драма чи мюзикл — не суттєво, головне, щоб говорили і розуміли — це все ще відбувається і від цього потрібно відкараскуватися.

ШО Тобто ви визнаєте свого роду моду на фашизм?
— Ну, це не так вже й модно. Очевидно, що фашизм завжди був типу мейнстріму. Але чим більше ти провокуєш людей розмірковувати про це, тим більше вони думають, як з цим потрібно боротися.

ШО А вам не спадає на думку, що ви популяризуєте тему?
— Справа в тому, що ця тема популярна поза залежністю від того, чи ми говоримо про неї, чи ні. Але, я вважаю, одним з головних складових фашизму є страх. Завжди використовується страх. І саме страх надає йому сил і є його рушійною силою. А єдиний шлях здолати страх — здемаскувати його. Зробити з нього посміховисько. Бо як тільки ти забереш у фашизму страх, він перетвориться на ніщо, він стане порожньою бляшанкою. Саме тому я вважаю комедію про фашизм чудовою ідеєю, аби дати зрозуміти — ці люди дурноголові й думки їхні нерозумні. І вже не суттєво, коли вони звучать і виглядають загрозливо.

ШО Одним з найцікавіших моментів у вашому проекті є фінансова система, яку ви придумали для збору коштів. Розкажіть про неї…
— Ця ідея виникла після того, як ми, готуючись до зйомок «Залізного неба», усвідомили, що не маємо на це грошей. Але у нас на руках була величезна фан-база, яка залишилася по закінченню «Зоряної розвалюхи»! Тож ми пішли в інтернет до наших фанів з питанням: чи хочете ви, аби ми зняли новий фільм? Якщо так, то чому б вам не стати його інвесторами? Ми зробили систему, за допомогою якої люди можуть внести свої гроші, від 1000 євро, 50 тисяч чи навіть більше — обмежень не було. Тобто ти вкладаєш свої гроші у виробництво, і коли фільм готовий і починає принvосити прибуток, ти отримуєш свої гроші назад. Це і є інвестування, більше того — поділивши відповідальність, ти опиняєшся поруч із продюсером і режисером. Чим не круто?!

Берлін, 2012

рейтинг:
0
(0)
Количество просмотров: 29797 перепост!

комментариев: 0

Введите код с картинки
Image CAPTCHA

рекламанаши проекты

наши партнеры


теги

Купить сейчас

qrcode


Только сейчас черная икра всем и каждому.