шо нового

Наступна станція - "Поезія"
21:19/21.09.2011

Проект “Вірші у Метро” та поетичний фестиваль Spoke'n'Word on Tour пройде у Києві з 26 вересня по 9 жовтня 2011

Цей проект приурочено до головування Польщі у Раді Європейського Союзу. Головною метою кампанії “Вірші у Метро” є популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метро і міському просторі. Ядром цього проекту є експозиції віршів у столичному метрополітені - 30 віршів 30 сучасних польських поетів – від класиків: Чеслав Мілош, Віслава Шимборська, Тадеуш Ружевич, Збіґнєв Герберт - до талановитої молоді: Яцек Денель, Кшиштоф Сівчик та ін.

Одночасно з простором метро, вірші з’являться і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону “Динамо”, прикрасять одну з алей Маріїнського парку, а поезії інших польських авторів – алею між Червоним корпусом Університету та Ботанічним садом. Окрім того, організатори планують відео-флешмоб із мешканцями міста, котрий триватиме у мережі і після того, як проект пересунеться з Києва далі.

Під час трьох перших едицій проекту у Варшаві в 2008-2010 була презентована сучасна європейська поезія. В 2011 році у зв’язку з головуванням Польщі у Раді Європейського Союзу польські поети і їхні вірші завітають не тільки до Варшави, але і до інших столиць за кордонами Польщі. Після Лондона, Парижа та Мадрида “Вірші в Метро” зроблять зупинку у Києві, а далі рушають до Пекіна, Токіо, Брюсселя та Люксембурга.

Відкриття кампанії “Вірші в Метро” відбудеться 26 вересня о 18.00 у Книгарні “Є”. Участь у представленні проекту візьмуть польські поети Войцех Бонович, Ришард Криницький та Мажанна Кєляр. З українського боку до представлення “Віршів в Метро” доєднається поет та перекладач Андрій Бондар. Він же проведе разом з Войцехом Ціхонем 8 жовтня заходи від фестивалю Spoke'n'Word on Tour: майстер-клас із поетичного слему та слем-турнір у фестиваль-ресторації «Диван». Участь в турнірі візьмуть польські та українські поети: Богдан Пясецький, Ґжеґож Брушевський, Вероніка Левандовська та Войтек Ціхонь, Андрій Любка, Паво Коробчук, Ірина Шувалова й усі охочі.

Для того, щоб взяти участь у майстер-класі з поетичного слему, який відбудеться 8 жовтня, потрібно надіслати коротку заявку англійською мовою на workshops@poetryfrompoland.com

У рамках проекту усі симпатики поезії в Україні можуть взяти участь в конкурсі Хайку. Достатньо написати короткий вірш у формі 5-7-5 складів на вільну тему, який  асоціюватиметься з Польщею чи Варшавою. Вірші слід надсилати за адресою competition@poetryfrompoland.com . Нагорода – портативні DVD/CD плеєри з аудіокнигою Чеслава Мілоша, а також експозиція найкращих віршів у варшавському метро. Вірші будуть опубліковані на веб-сторінці проекту www.poetryfrompoland.com 19 жовтня 2011 року.

Кампанія “Вірші в Метро” постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Натхненням для Віршів в Метро були подібні проекти такого типу, які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а перш за все проект Poems on the Underground, який з 1986 року циклічно відбувається в Лондоні.

Кампанія відбувається з нагоди польського головування в Євросоюзі. Почесний патронат: Президент Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц, Міністр Закордонних справ Радослав Сікорський.

Партнери з Польщі: департамент промоції міста Варшави, Інститут Адама Міцкевича, Польський Інститут у Києві , Польський Інститут Культури в Лондоні, Посольство Польщі в Лондоні, Посольство Польщі в Парижі, Посольство Польщі в Мадриді, Посольство Польщі в Пекіні, Посольство Польщі в Токіо, Єврокомісія, а також Міністерство культури і національної спадщини РП.

Місцеві партнери: Київська міська держадміністрація, Київський метрополітен, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ФК «Динамо», Книгарня «Є», Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz та Фестиваль-ресторація “Диван”.
Більш детальну інформацію про проекти “Вірші в метро” та фестиваль Spoke'n'Word on Tour і їх учасників можна знайти на інтернет-сайті  http://www.poetryfrompoland.com/
 

інформацийний партнер :

рейтинг:
5
(2)
Количество просмотров: 20204 перепост!

комментариев: 0

Введите код с картинки
Image CAPTCHA

реклама

наши проекты

наши партнеры


теги

Купить сейчас

qrcode